مکمل های غذایی سالانه هزاران نفر را روانه اورژانس می کنند

قرص های مولتی ویتامین، انواع مکمل ها و داروهای گیاهی، تقویت کننده های جنسی و مواد انرژی زا. شما هم از آنها مصرف می کنید و تصورتان این است که بی خطرند؟

قبلا در ایران ام دی در مورد


خطرات بالقوه مصرف بیش از حد مصرف مکمل ها

هشدار داده ایم. اما حالا یک بررسی علمی برای نخستین بار نشان داده که مصرف مکمل ها در عمل چه عوارضی به همراه دارد.

نتیجه این بررسی هفته گذشته در ژورنال پزشکی نیوانگلند منتشر شده و نشان می دهد که سالانه حدود ۲۳۰۰۰ نفر در آمریکا به خاطر عوارض مصرف مکمل ها به اورژانس ها مراجعه می کنند.

علت مراجعه این افراد بروز مشکلاتی مانند طپش قلب، درد قفسه سینه، احساس خفگی و یا بروز علایمی است که به خاطر مشکل در هضم مکمل ها به وجود می آید.

هرچند این عدد در حال حاضر آمار نسبتا کوچکی محسوب می شود، اما باعث بروز نگرانی هایی شده است. چرا که بازار مصرف مکمل ها به سرعت در حال گسترش است و اغلب این مواد تحت نظارت قرار ندارند.

بررسی ها نشان میدهد که نیمی از جمعیت آمریکا طی یک ماه گذشته حداقل یک نوع مکمل مصرف کرده اند. مکمل های موجود در این کشور بیش از ۵۵۰۰۰ نوع هستند و بخش زیادی از آنها به صورت غیر بسته بندی و فله به فروش می رسد.

تاکنون بارهای در مورد خطرات استفاده مکمل ها و داروهای گیاهی بدون تجویز پزشک هشدار داده شده. اما اکثر مردم همچنان به این موضوع توجه زیادی ندارند.

چند ماه قبل یک زوج جوان به خاطر مصرف بیش از حد پودر کافئین جان خودشان را از دست دادند. اما فراموش نکنید که این تنها یکی از موارد مرگی است که در رسانه ها منتشر شده است و اغلب مرگ های ناشی از مصرف مکمل ها، سر از مطبوعات و رسانه ها در نمی آورند.

تلگرام ایران ام‌دی

همین الان به رایگان مشترک مطالب «ایران MD» شوید

آدرس پست الکترونیک:


۱- از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد
۲- هر زمان که مایل باشید می توانید اشتراک ایمیلی خود را قطع کنید
Delivered by Google FeedBurner