تست سریع خون با حساسیت بالا برای تشخیص حمله قلبی

یک تست خون با حساسیت بسیار بالا به پزشکان کمک خواهد کرد که حمله قلبی را به سرعت در اورژانس ها تشخیص دهند.

محققان می گویند تست جدید سبب کاهش استرس بیماران خواهد شد، کار پزشکان را راحت می کند و باعث صرفه جویی قابل توجه در هزینه های بیمارستان و فشار کاری اورژانس خواهد شد.

بررسی این آزمایش روی ۶۳۰۴ بیمار دقت این تست را تا میزان ۹۹.۶ درصد نشان داده و نتایج آن امروز در ژورنال پزشکی لنست منتشر شده است.

روزانه افراد زیادی با شکایت درد قفسه سینه به اورژانس ها مراجعه می کنند. بسیاری از آنها مشکوک به حمله قلبی هستند و نمی توان با قطعیت در مورد آنها نظر داد. تا به حال هیچ راه سریعی برای رد کردن حمله قلبی در این افراد وجود نداشته است.

طی دو دهه گذشته تعداد افرادی که به خاطر درد قفسه سینه به اورژانس مراجعه می کنند سه برابر شده است. در حالی که تقریبا ۸۰ درصد آنها بعد از چند ساعت بستری در اورژانس مرخص می شوند و مشکل حمله قلبی نداشته اند.

در حال حاضر برای تشخیص حمله قلبی، میزان «تروپونین» موجود در خون اندازه گیری می شود. ماده شیمایی که از عضله قلب آسیب دیده آزاد می شود. اما این تست باید ۱۲ ساعت بعد مجددا تکرار شود تا از عدم بروز حمله قلبی اطمینان حاصل شود. به همین خاطر مراجعه کننده گاهی تا ۲۴ ساعت در اورژانس بستری می شود. این کار هزینه های زیادی را به سیستم بهداشتی وارد کرده و خود مراجعه کننده نیز از حضور در بیمارستان رضایت ندارد.

تست جدید هم میزان تروپونین را اندازه گیری می کند. اما حساسیت آن بسیار بیشتر است و فقط باید آن را یک بار انجام داد. بنابراین کسانی که نتیجه تست شان منفی شده همان موقع می توانند مرخص شده و به خانه بروند.

این تحقیق نشان داده که با کمک این تست، دو سوم مراجعه کنندگان بسیار زودتر مرخص می شوند.

پروفسور پیرسون از بنیاد قلب و عروق انگلستان می گوید، هیچ کس دوست ندارند که بدون دلیل در بیمارستان بستری شود. پیدا شدن راهکارهای تشخیصی سریع باعث کاهش استرس بیماران و صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد.

چیزی که این تحقیق را مهم می کند، نشان دادن راهکاری مطمئن است که به سرعت عدم بروز حمله قلبی را با اطمینان بالا به شما اثبات می کند و در عین حال سلامت بیمار را به خطر نمی اندازد.


healthday


telegraph

تلگرام ایران ام‌دی

همین الان به رایگان مشترک مطالب «ایران MD» شوید

آدرس پست الکترونیک:


۱- از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد
۲- هر زمان که مایل باشید می توانید اشتراک ایمیلی خود را قطع کنید
Delivered by Google FeedBurner