خطر نوشابه و دیگر نوشیدنی های قندی برای قلب و عروق

درباره مضرات نوشابه و دیگر نوشیدنی های قندی صحبت های زیادی شده است. قبلا هم در

ایران ام دی به این موضوع اشاره کرده ایم

که این نوشیدنی ها سبب افزایش وزن و بروز دیابت نوع ۲ می شوند.

حالا یک دلیل دیگر هم علیه نوشابه ها پیدا شده است: آسیب به قلب.

نتیجه تحقیقات جدید نشان می دهد که شکر اضافه شده به نوشابه، آب میوه ها، چای شیرین و نوشابه های انرژی زا سبب افزایش احتمال بروز بیماری های قلبی، سکته قلبی و سکته مغزی خواهد شد.

یک یا دو بار مصرف این نوشیدنی ها در طول روز، احتمال بروز بیماری های قلبی و سکته قلبی را تا ۳۵ درصد بیشتر می کند و در کنار آن احتمال سکته مغزی تا ۱۶ درصد و احتمال ابتلا به دیابت نوع دو تا ۲۶ درصد افزایش پیدا می کند.

نتایج این تحقیق روز گذشته در ژورنال دانشکده قلب و عروق آمریکا منتشر شده است. به گفته محققان تا به حال همه روی این موضوع تاکید داشته اند که کاهش چربی ها و کلسترول عامل مهمی برای سلامت قلب و عروق است. اما ما می خواهیم نشان دهیم که مصرف بیش از حد قند هم یکی از عوامل مهم برای ابتلا به بیماری های قلبی عروقی محسوب می شود.

یک قوطی نوشابه معمولی به طور متوسط ۳۵ گرم قند دارد که معادل ۹ قاشق چایخوری شکر است. گاهی اوقات قند اضافه شده از این مقدار هم بیشتر است.

کارخانه ها از قند گلوکوز و فروکتوز برای شیرین کردن نوشیدنی هایشان استفاده می کنند و باید بدانید که هر دوی این قندها سبب بیماری قلب و عروق می شوند.

نکته مهم اینجاست که کارخانه ها به بسیاری از مواد غذایی دیگر هم قند اضافه می کنند. برای مثال برخی از آنها به ماست قند اضافه می کنند تا طعم بهتری داشته باشد. بنابراین مجموع قندی که در طول روز مصرف می کنیم بسیار آسیب رسان خواهد بود.

به همین خاطر محققان توصیه می کنند که تلاش کنید تا حد امکان مصرف قند و شکر را کاهش دهید و در این میان حذف نوشیدنی های قندی مهم ترین گام به حساب می آید. چون قندی که در مایع حل شده، بسیار سریع تر جذب جریان خون می شود و اثر منفی بیشتری به همراه دارد.


healthday

تلگرام ایران ام‌دی

همین الان به رایگان مشترک مطالب «ایران MD» شوید

آدرس پست الکترونیک:


۱- از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد
۲- هر زمان که مایل باشید می توانید اشتراک ایمیلی خود را قطع کنید
Delivered by Google FeedBurner