نوشیدن آب پیش از غذا به لاغری کمک می کند

نوشیدن حدود دو لیوان آب نیم ساعت پیش از صرف غذا به افراد بزرگسال چاق جهت کاهش وزن کمک می کند.

این نتیجه تحقیق کوچکی است که روی ۸۴ داوطلب مرد چاق انجام شده است. در طی این بررسی، هر کدام از این افراد مشاوره های اختصاصی جهت مدیریت وزن شان دریافت نمودند که شامل ورزش، تغییرات سبک زندگی و رژیم غذایی می شد.

سپس محققان آنها را به دو گروه تقسیم نمودند. از گروه اول خواسته شد که نیم ساعت پیش از هر وعده غذایی نیم لیتر آب بنوشند و از گروه دوم خواسته شد که تنها هنگام غذا خوردن تصور کنند که سیر هستند.

نتیجه ۱۲ هفته بررسی نشان داد افرادی که پیش از غذا آب نوشیده بودند نسبت به گروه دوم ۱۳۰۰ گرم لاغرتر شده بودند.

در واقع افرادی که پیش از هر سه وعده غذایی آب نوشیده بودند، به طور متوسط ۴۳۰۰ گرم لاغر شده و افرادی که تنها یک وعده آب نوشیده بودند، طی مدت تحقیق ۸۰۰ گرم کم کرده بودند.

نتایج این تحقیق در


نشریه Obesity

منتشر شده است. دکتر پاررتی از نویسنده های این مطالعه می گوید مزیت این نتایج در سادگی آنهاست. کافی است سه بار در روز و پیش از هر وعده غذایی آب بخورید تا به کاهش وزن شما کمک کند.

البته فراموش نکنید که در کنار این موضوع باید به افزایش فعالیت بدنی و رژیم غذایی مناسب هم توجه کنید. ضمن اینکه این مطالعه روی یک گروه کوچک از انسان ها انجام شده و محققان حالا می خواهند آن را روی جمعیت بزرگ تری از داوطلبین انجام دهند تا از صحت نتایج اطمینان بیشتری داشته باشند.

تلگرام ایران ام‌دی

همین الان به رایگان مشترک مطالب «ایران MD» شوید

آدرس پست الکترونیک:


۱- از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد
۲- هر زمان که مایل باشید می توانید اشتراک ایمیلی خود را قطع کنید
Delivered by Google FeedBurner