ارتباط رژیم غذایی مادر با مشکلات قلبی کودک

مشکلات قلبی یکی از شایع ترین مشکلات مادرزادی در کودکان تازه متولد شده به حساب می آید و دلایل مختلفی برای بروز آن ذکر می شود. حالا نتایج یک تحقیق نشان می دهد که رژیم غذایی مادر طی یک سال قبل از بارداری و دوران نه ماهه حاملگی تاثیر مهمی روی تشکیل قلب سالم کودک بر جای می گذارد.

نتایج این تحقیق روی ۱۹۰۰۰ زن در کشور آمریکا نشان می دهد که رژیم غذایی سالم و سرشار از ماهی تازه، میوه، سبزیجات و آجیل به کاهش ابتلا به بیماری های قلبی در کودکان آنها کمک می کند.

این بررسی نشان داد زنانی که طی یک سال پیش از بارداری و در طول بارداری از رژیم غذایی سالمی پیروی می کنند دارای کودکانی با قلب سالم تر خواهند بود.

دکتر تیلور متخصص تغذیه انجمن قلب انگلستان می گوید نتایج این تحقیق جالب به ما اهمیت داشتن یک رژیم غذایی سالم را از همان ابتدای زندگی نشان می دهد.

هرچند که داشتن رژیم غذایی خوب نمی تواند ریسک داشتن بیماری های مادرزادی قلبی را در کودک به صفر برساند. اما یکی از عوامل موثر و مهمی است که با دانستن آن گام مهمی برای داشتن یک کودک سالم برمی داریم.

به زنانی که قصد بچه دار شدن دارند و یا در دوران بارداری هستند، استفاده از رژیم غذایی سالم و مکمل ها توصیه می شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید مطالب تکمیلی ایران ام دی را در مورد


مراقبت های پیش از بارداری

مطالعه نمایید.

تلگرام ایران ام‌دی

همین الان به رایگان مشترک مطالب «ایران MD» شوید

آدرس پست الکترونیک:


۱- از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد
۲- هر زمان که مایل باشید می توانید اشتراک ایمیلی خود را قطع کنید
Delivered by Google FeedBurner