همه چیز درباره لیزر رفع مو

اگر از اصلاح موهای زائد با تیغ و موم و موچین راضی نیستید، لیزر موهای زائد یک روش قابل قبول است. لیزر موهای زائد یک روش معمول در آمریکاست. در این روش اشعه نوری فولیکول مو را هدف قرار می دهد. رنگدانه داخل فولیکول نور را جذب می کند و مو را از بین می برد.

در ادامه مطلب می توانید پاسخ به سوالات رایج در این روش را مطالعه کنید.

فوائد لیزر موهای زائد

لیزرها برای رفع موهای زائد صورت، پا، زیر بغل، بازو، ساعد، کشاله ران و سایرقسمتهای بدن قابل استفاده است.

فواید لیزر مو شامل:

۱- دقت بالا: لیزرها می توانند بطور اختصاصی موهای ضخیم و تیره را بدون آسیب زدن به پوست هدف قرار دهند.

۲- سرعت: هر پالس لیزر کسری از ثانیه سرعت دارد و همزمان می تواند موهای زیادی را از بین ببرد. سطح های کوچک مانند پشت لب کمتر از یک دقیقه زمان لازم دارد و سطوح بزرگتر مانند کمر یا پا یک ساعت زمان می برد.

۳- قابل پیش بینی بودن: در بسیاری از بیماران بطور متوسط موها بعد از ۳ تا ۷ جلسه از بین می روند.

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم

لیزر موهای زائد فقط یک روش حذف مو نیست، بلکه یک متد پزشکی است که به آموزش نیاز دارد پس قبل از هر چیز از مدرک لیزر پزشک یا تکنیسین مربوطه اطمینان پیدا کنید.

باید شش هفته قبل از لیزر از برداشتن موهای خود با اپیلاسیون و الکترولیز خودداری کنید. چون هدف لیزر ریشه موها می باشد که با اپیلاسیون بطور موقت آنها را برداشته اید.

و همچنین شش هفته قبل و بعد از لیزر نباید در معرض آفتاب قرار بگیرید چون باعث می شود اثر لیزر کم شود و عوارض احتمالی را بالا ببرد.

در طی لیزر موهای زائد چه کارهایی انجام می شود

کمی قبل از لیزر، موهای ناحیه در حد چند میلیمتر بالاتر از پوست کوتاه خواهند شد (مثلا با تیغ اصلاح می شوند) ودستگاه لیزر با توجه به رنگ پوست، ضخامت، رنگ مو و محل آن تنظیم خواهد شد.

چگونه لیزر انجام می شود

در مقابل لیزر یا منبع نوری شما و تکنیسین مربوطه عینک محافظ استفاده خواهید کرد. و ژل خنک نیز روی پوست ناحیه زده می شود و همچنین سیستم خنک کننده دستگاه لیزر هم استفاده خواهد شد تا محافظت از لایه های پوست انجام شود و لیزر بطور مناسب به داخل پوست نفوذ کند.

در مرحله بعد تکنیسین پالس نوری را به پوست می تاباند و کمی برای بررسی اثرات آن صبر می کند تا بهترین تنظیمات انجام شود.

بعد از اتمام لیزر ممکن است نیاز به استفاده از کیسه یخ یا کرمهای ضد التهاب باشد و جلسه بعدی درمان بین ۴ تا ۶ هفته بعد خواهد بود. جلسات لیزر زمانی تمام می شود که موها دیگر رشد نکنند.

مراقبت بعد از لیزر و عوارض

طی دو روز بعد از لیزر پوست ناحیه را بررسی کنید. اگر دچار حالتی مثل آفتاب سوختگی شدید، استفاده از کمپرس سرد و مرطوب کننده به شما کمک می کند. اگر صورتتان تحت درمان بوده است روز بعد می توانید آرایش کنید مگر اینکه دچار سوختگی و تاول شده باشید.

استفاده از ضد آفتاب باعث می شود تغییری در رنگ پوست رخ ندهد. موهای زائد طی ماه بعد ریزش خواهند داشت. ایجاد تاول بعد از لیزر بندرت اتفاق می افتد و بیشتر در افراد با پوستهای تیره رخ می دهد. سایر عوارض جانبی شامل ورم ، قرمزی و اسکار (جای زخم) است که البته تغییرات رنگ پوست و ایجاد اسکار نادر است.


webmd

تلگرام ایران ام‌دی

همین الان به رایگان مشترک مطالب «ایران MD» شوید

آدرس پست الکترونیک:


۱- از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد
۲- هر زمان که مایل باشید می توانید اشتراک ایمیلی خود را قطع کنید
Delivered by Google FeedBurner