آیا آرایش سنگین و اغراق آمیز به توانایی مدیریت یک زن آسیب می‌زند؟

نتایج پژوهشی جدید نشان می‌دهد که رؤسای زن نباید بیش از حد آرایش کنند، زیرا این امر می‌تواند به اقتدار و قدرت نفوذشان آسیب بزند!

در این مطالعه، تصاویری از زنان با صورت بدون آرایش و با آرایش سنگین به شرکت‌کنندگان نشان داده و از آنها خواسته می‌شد که میزان توانایی مدیریت و رهبری آنها را پیش‌بینی کنند. هر دو گروه شرکت‌کنندگان زن و مرد این پژوهش، توانایی افراد دارای آرایش سنگین را در حوزه مدیریت و رهبری، پایین‌تر ارزیابی می‌کردند.

پژوهش تازه تاثیر اولین برخورد را در گروه شرکت‌کننده محاسبه می‌کرد. از یک نرم افزار کامپیوتری برای دست‌کاری میزان آرایش استفاده شده بود. آنها دریافتند که مردم توانایی رهبری زنانی که از آرایش سنگین استفاده می‌کنند را، ناچیز ارزیابی می‌کنند.

جالب است که نتایج این مطالعه با نتایج برخی پژوهش‌های انجام شده در گذشته متفاوت است. برای مثال در سال ۲۰۱۳ یک نظرسنجی در بریتانیا نشان داد که احتمال استخدام در مصاحبه شغلی برای زنانی که آرایش ندارند، کمتر است.

این تحقیق در ادامه پژوهش دیگری انجام شده که نتایج آن نشان می‌داد استفاده از آرایش باعث می‌شود که فرد در محیط کار مهم‌تر و برجسته‌تر به نظر برسد، اما مطالعه جدید بیان میکند که این موضوع به واسطه‌ی توانایی رهبری فرد نیست.

تلگرام ایران ام‌دی

همین الان به رایگان مشترک مطالب «ایران MD» شوید

آدرس پست الکترونیک:


۱- از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد
۲- هر زمان که مایل باشید می توانید اشتراک ایمیلی خود را قطع کنید
Delivered by Google FeedBurner

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *