تاثیر مثبت مصرف روغن ماهی و پروبیوتیک‌ها در دوران بارداری و شیردهی بر کاهش آلرژی‌های کودک

پژوهشگران می‌گویند که مصرف کپسول‌های روغن ماهی در طول دوران بارداری باعث کاهش ریسک ابتلا به برخی آلرژی‌ها در کودک خواهد شد.

آنها می‌گویند مصرف روزانه یک عدد کپسول روغن ماهی از هفته ۲۰ حاملگی به بعد و ادامه آن تا سه ماه اول شیردهی، احتمال بروز آلرژی به تخم‌مرغ را ۳۰ درصد کاهش می‌دهد.

ضمن اینکه مصرف مکمل‌های پروبیوتیک طی هفته‌های ۳۶ الی ۳۸ بارداری احتمال بروز اگزما را تا ۲۲ درصد کاهش می‌دهد.

محققین می‌گویند اضافه کردن باکتری‌های مفید به رژیم غذایی مادر طی سه الی شش ماه نخست شیردهی نیز اثرات مشابهی دارد.

این نتایج از مطالعه گسترده‌ای به دست آمده که بزرگ‌ترین تحقیق انجام شده در زمینه ارتباط رژیم غذایی مادر بر آلرژی‌های کودک به حساب می‌آید.

پژوهشگران می‌گویند، نتایج این پژوهش اثر مفید روغن ماهی و پروبیوتیک‌ها را به خوبی نشان می‌دهد در حالی که در این مطالعه هیچ شواهدی یافت نشده که نشان دهد پرهیز از مصرف مواد غذایی آلرژن، مانند مغز‌ها، محصولات لبنی و تخم‌مرغ به کاهش بروز آلرژی کمک می‌کنند.

محققان در عین تاکید روی نیاز به بررسی‌های بیشتر، می‌گویند که پزشکان باید یافته‌های جدید را در توصیه‌هایی که به خانم‌های باردار ارائه می‌کنند، مدنظر قرار دهند.

البته این نکته را هم باید مدنظر قرار داد که به خاطر آلودگی منابع دریایی با جیوه، مصرف گوشت ماهی‌ برای مادران باردار محدود شده است و در مصرف کپسول‌های حاوی روغن ماهی نیز باید آنهایی را مصرف نمود که فاقد جیوه هستند.

این پژوهش از نوع مرورسیستماتیک و متاآنالیز بوده و در آن ۴۰۰ تحقیق مورد بررسی قرار گرفته و در مجموع ۱۵ میلیون مادر و کودک را پوششش داده است. نتایج آن در شماره جدید ژورنال Public Library of Science Medicine منتشر شده است.

تلگرام ایران ام‌دی

همین الان به رایگان مشترک مطالب «ایران MD» شوید

آدرس پست الکترونیک:


۱- از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد
۲- هر زمان که مایل باشید می توانید اشتراک ایمیلی خود را قطع کنید
Delivered by Google FeedBurner

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *