نتیجه استفاده زیاد از نمایشگرهای لمسی: اشکال در نگه‌داشتن قلم در کودکان

این روزها اغلب کودکان از سن بسیار پایین به بازی با تبلت‌ و تلفن‌ هوشمند می‌پردازند. تا به حال تحقیقات زیادی در مورد عواقب بازی کودکان با این وسایل منتشر شده و در «ایران ام دی» نیز در مورد آن زیاد صحبت کرده‌ایم.

اما حالا پژوهشگران به مشکل جدیدی اشاره می‌کنند که تاکنون کمتر مدنظر قرار گرفته بود: این ابزارها باعث می‌شوند کودکان در استفاده از مداد و خودکار به مشکل برخورد کنند!

نتایج بررسی‌های جدید نشان می‌دهد استفاده از نمایشگر‌های لمسی در سنین کم سبب می‌شود که مهارت‌های لازم برای نگهداری مداد در عضلات انگشتان کودکان ایجاد نشده و آنها هنگام ورود به مدرسه در نگه‌داشتن صحیح قلم دچار مشکل هستند.

کودکان در گذشته به نقاشی و بازی با اسباب بازی‌های ریز و درشت می‌پرداختند که باعث تقویت مهارت‌ و دقت کار با انگشتان دست می‌شد. اما پیشرفت تکنولوژی باعث شده که اکثر آنها به بازی با تبلت بپردازند و همین موضوع باعث تضعیف عضلات انگشتان و کاهش دقت در حرکات آنها شده و مهارت‌های لازم در مغز کودکان شکل نمی‌گیرد.

بدخط شدن کودک، نتیجه این تغییر در سبک زندگی است و حتی بعضی از آنها برای نوشتن، به مشکل اساسی برخورد می‌کنند. البته باید نظر والدین را هم در این مورد جویا شد. شاید آنها دیگر نوشتن با قلم را جزو مهارت‌های اساسی ندانند و ترجیح بدهند کودک‌شان تایپ کردن را یاد بگیرد!

تلگرام ایران ام‌دی

همین الان به رایگان مشترک مطالب «ایران MD» شوید

آدرس پست الکترونیک:


۱- از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد
۲- هر زمان که مایل باشید می توانید اشتراک ایمیلی خود را قطع کنید
Delivered by Google FeedBurner

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *