جوراب هوشمند برای پایش ضربان قلب و تنفس نوزادان

نوزادان تازه متولد شده با خطری مواجه هستند که هنوز علت دقیق آن را نمی دانیم. نام آن «سندرم مرگ ناگهانی نوزاد» است که به اختصار SIDS نیز نامیده می‌شود.

این سندرم عبارت است از مرگ نابهنگام نوزادان در خواب بدون هیچ‌گونه پیش‌بینی قبلی پزشکی و بدون برجای‌ گذاشتن هیچ‌گونه عارضه‌ای در بدن نوزاد که قابل تشخیص باشد.

به این بیماری مرگ تختخواب نیز اطلاق می‌شود زیرا اغلب در کودکان در تختخواب روی میدهد.

حالا یک شرکت، محصول جدیدی را تحت عنوان Owlet طراحی کرده که ادعا می کند می تواند جان نوزادان را در هنگام بروز چنین خطراتی نجات دهد.

این شرکت جورابی طراحی کرده که می تواند در تمام طول شبانه روز ضربان قلب و اکسیژن موجود در خون نوزاد را اندازه بگیرد.

این جوراب از طریق بلوثوت با یک پایه که در نزدیکی نوزاد نصب می شود ارتباط برقرار می کند و علاوه بر این اطلاعات نوزاد به صورت زنده روی تلفن همراه پدر و مادر قابل مشاهده خواهد بود.

جوراب هوشمند به یک دستگاه پالس اکسیمتر مجهز است که در صورت بروز هر گونه اختلال در ضربان قلب یا افت میزان اکسیژن خون به پدر و مادر هشدار می دهد.

نگران پاکیزگی آن هم نباشید، چرا که جوراب قابل شستشو است و در سه اندازه مختلف ارایه می شود. بنابراین کودکان تا سن ۱۸ ماهگی می توانند از آن استفاده کنند.

جوراب هوشمند Owlet در حال حاضر مشغول طی کردن مراحل تایید سازمان غذا و داروی آمریکاست. اما مدیرعامل آن می گوید تا به حال صدها نوزاد به صورت آزمایشی از آن استفاده کرده اند و در ده ها مورد هشدارهای صادر شده از این دستگاه، سبب مداخله به موقع پدر و مادرها شده است.

owletcare

دکتر علی کارآموز - MD
بازبینی شده: ۱۹ دی ۹۴

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
جهت جلوگیری از ارسال های خودکار

همین الان به رایگان مشترک مطالب «ایران MD» شوید

آدرس پست الکترونیک:


۱- از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد
۲- هر زمان که مایل باشید می توانید اشتراک ایمیلی خود را قطع کنید
Delivered by Google FeedBurner