فناوری در خدمت افراد ناشنوا: تبلتی برای تبدیل زبان اشاره به صوت

فناوری های جدید، پیشرفت های زیادی در دسترس اشخاص دارای محدودیت های جسمانی قرار داده است. اما این افراد هنوز از بسیاری جهات با مشکلات مختلفی مواجه هستند.

برای مثال افراد ناشنوا همچنان برای ارتباط با دیگران مشکل دارند. آنها با زبان اشاره صحبت می کنند در حالی که اکثر انسان ها این زبان را نمی فهمند. بنابراین ارتباط ۷۰ میلیون انسان ناشنوا در سراسر جهان با محدودیت های زیادی مواجه است.

حالا یک شرکت تبلتی را معرفی کرده که می خواهد این مشکل را برطرف کند. این تبلت UNI نام دارد و با کمک یک دوربین دقیق به تحلیل زبان اشاره می پردازد و آن را به صورت صوتی ترجمه می کند. فرد ناشنوا زبان اشاره را مقابل این تبلت اجرا می کند و شخص مقابل همزمان آنها را به صورت گفتار صوتی می شنود.

از طرف دیگر این تبلت صحبت های فرد مقابل را ضبط کرده و آنها را به صورت متن در می آورد تا کاربر ناشنوا آنها را بخواند. به این ترتیب این تبلت به صورت یک مترجم واسط میان شخص ناشنوا و افراد دیگر عمل خواهد کرد و دیگر محدودیتی برای ارتباط آنها وجود نخواهد داشت.

این فناوری تابستان سال آینده و به دو صورت به بازار ارایه خواهد شد. اولی یک تبلت اختصاصی است که ۸۰۰ دلار قیمت دارد و دومی به صورت نرم افزار روی کامپیوتر قابل استفاده است که از کمک یک سنسور LeapMotion استفاده می کند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت

شرکت سازنده

مراجعه کنید.

تلگرام ایران ام‌دی

همین الان به رایگان مشترک مطالب «ایران MD» شوید

آدرس پست الکترونیک:


۱- از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد
۲- هر زمان که مایل باشید می توانید اشتراک ایمیلی خود را قطع کنید
Delivered by Google FeedBurner