پیاده روی بیشتر از رفتن به باشگاه سبب لاغری می شود

خبری خوب برای کسانی که راه رفتن را دوست دارند، اما از رفتن به باشگاه های ورزشی به خاطر کاهش وزن گریزانند.

نتایج یک تحقیق تازه نشان می دهد افرادی که پیاده روی می کنند، نسبت به افرادی که به باشگاه ورزشی مراجعه می کنند در کاهش وزن موفق تر هستند.

در این تحقیق بیش از ۵۰۰۰۰ نفر بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۲ تحت نظر گرفته شدند. بررسی ها نشان داد اشخاصی که به طور منظم پیاده روی می کردند نسبت به افرادی که در باشگاه با فعالیت سنگین حضور می یافتند، شاخص توده بدنی (BMI) کمتری داشتند.

محققان در مورد علت این نتایج اینگونه معتقدند که راه رفتن برای افراد ساده تر است و به همین خاطر آن را بیشتر و منظم تر انجام می دهیم. لذا افرادی که راه رفتن را برای سلامت شان انتخاب می کنند، در دراز مدت وزن بیشتری از دست خواهند داد. پیاده روی خرج ندارد، ساده است و می توان آن را در هر جایی انجام داد. بنابراین نسبت به باشگاه های ورزشی بیشتر و منظم تر انجام می شود.

بسیاری از دستورالعمل های فعلی ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی متوسط را در طول هفته توصیه می کند. اما هنوز به طور دقیق نمی دانیم کدام فعالیت های بدنی و چه ورزش هایی برای این کار مناسب ترند.

حالا محققان این بررسی توصیه می کنند که اشخاص پیاده روی سریع را به عنوان فعالیت بدنی انتخاب کنند.

آنها به دولت ها نیز توصیه می کنند که پیاده روی را بیشتر ترویج کنند. سیستم های مدیریت بهداشتی فعلی در حال حاضر بیش از حد روی تغذیه سالم تمرکز کرده اند. در حالی که فعالیت بدنی هم بخش مهمی از سلامت انسان ها را تشکیل داده و باید برنامه ریزی هایی برای افزایش تحرک افراد طراحی شود.


techtimes

تلگرام ایران ام‌دی

همین الان به رایگان مشترک مطالب «ایران MD» شوید

آدرس پست الکترونیک:


۱- از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد
۲- هر زمان که مایل باشید می توانید اشتراک ایمیلی خود را قطع کنید
Delivered by Google FeedBurner