با هدف افزایش هوش کودکان: امکان پرینت سه‌بعدی اسباب بازی‌های اینشتین

کودکان این دوره‌ و زمانه بیشتر وقت‌شان را با بازی‌های کامپیوتری می‌گذارنند و سرشان با موبایل و تبلت گرم است. اعتیاد به این بازی‌ها سبب نگرانی در میان والدین شده و برخی معتقدند که بازی‌های رایانه‌ای به هوش و خلاقیت کودکان آسیب میزند.

البته این نگرانی تنها به والدین محدود نمی‌شود و آنقدر بالا گرفته که ۴ شرکت و موسسه بزرگ بین‌المللی نیز به فکر پیدا کردن راه حل افتاده‌اند. آنها می‌گویند اسباب‌بازی‌های اینشتین یکی از ابزارهایی بوده که به افزایش خلاقیت این دانشمند کمک بزرگی کرده است.

اسباب بازی مشهور اینشتین شامل ۱۶۰ قطعه کوچک در ابعاد و رنگ‌های مختلف است و این اعتقاد وجود دارد، که بازی با آنها به وی کمک کرده تا به توانایی درک مبانی ساختارهای پیچیده برسد. اینشتین در نهایت از این مهارت خود برای ارائه تئوری‌های پیچیده‌اش استفاده کرد. تئوری‌هایی که منجر به تغییر دنیای مدرن کنونی ما شد.

این قطعات بازی که به نام  Anchor Stone Blocks شناخته می‌شوند، محصول کشور آلمان بوده و  حدود ۱۴۰ سال پیش با هدف تقویت مهارت‌های کودکان و افزایش خلاقیت آنها ساخته شده‌اند.

اسباب‌بازی‌ اینشتین سال گذشته در یک حراجی به قیمتی حدود ۱۱۳۰۰۰ پوند فروخته شد. حالا این مجموعه توسط شرکت آیکیا، بنیاد لوگو،‌ شرکت یونیلیور و با همکاری موسسه نشنال جئوگرافیک به طور دقیق اسکن شده و طرح سه‌بعدی این قطعات، در یک وب سایت به نام Open Einstein به رایگان جهت دانلود عموم قرار گرفته است.

در گذشته همه بچه‌ها با اسباب‌بازی‌های ساده بازی می‌کردند و اَشکال متنوع فیزیکی این اسباب‌بازی‌ها، باعث تکامل مهارت‌های کودکان می‌شد. اما هفته گذشته نتایج تحقیقی منتشر شد که نشان می‌داد ۶۱ درصد کودکانی که در حال حاضر در کشور‌های صنعتی زندگی می‌کنند، بازی کردن بدون ابزارهای دیجیتالی را بلد نیستند! به نظر باورکردنی نمی‌آید، اما کودکان امروزی بازی کردن با اسباب‌بازی‌های سنتی را فراموش کرده‌اند. این تحقیق و تحقیقات مشابه دیگر، زنگ خطری را به صدا درآورده که سبب شده موسسات مختلف به دنبال پیدا کردن راهکار باشند. این چهار موسسه نیز ائتلافی تشکیل داده‌اند تا اسباب‌بازی‌های فیزیکی را مجددا به زندگی کودکان بازگردانند.

در صورتی که پرینتر‌ سه‌بعدی دسترسی دارید، می‌توانید با مراجعه به این وب سایت، طرح اسباب‌بازی‌ها را دانلود و آنها را پرینت کنید. اما در غیر این صورت نیز جای نگرانی نیست. کافی است کمی صبر کنید تا شرکت‌های مختلف آنها را به بازار ارایه کنند.

تلگرام ایران ام‌دی

همین الان به رایگان مشترک مطالب «ایران MD» شوید

آدرس پست الکترونیک:


۱- از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد
۲- هر زمان که مایل باشید می توانید اشتراک ایمیلی خود را قطع کنید
Delivered by Google FeedBurner

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *